החשיבות של ייעוץ כלכלי טרם לקיחת משכנתא

רגע לפני שאתם לוקחים משכנתא כדאי להתייעץ עם מומחים

רגע לפני שאתם עומדים לקחת משכנתא, זה הזמן להתייעץ עם איש מקצוע בתחום. שוק המשכנתאות נחשב לשוק גדול ביותר- רוכשי דירות לוקחים בשנה משכנתא בסדר גודל של 60 עד 65 מיליארד שקל על מנת להגיד לדירה.  

רגע לפני שאתם עומדים לקחת משכנתא, תפגשו מספר אנשי מקצוע כגון בנקאים ויועצי משכנתאות של הבנקים כאשר לכולם יש הטייה לצרכים של הבנק. ישנם מקרים בהם הבנקים מעדיפים לשווק מסלולי משכנתא שונים לעומת אחרים ולכן  חשוב מאד לעשות לביתכם ולהיוועץ עם מומחה כלכלי על מנת לבחון את המסלולים השונים.

 מדובר במגמה אשר תמשך לאורך זמן רב

בשל העובדה כי רבים לוקחים משכנתא, הרי מדובר במגמה אשר תמשך לאורך זמן רב. בשנים האחרונות ייעוץ כלכלי טרם לקיחת משכנתא הפך שגור.  יועץ כלכלי בתחום משכנתאות ילווה אתכם לאורך כל ההליך כאשר חלק עיקרי מעבודתו תהיה מילוי טפסים והגשתם. אין ספק כי מדובר בחלק טכני אך בדיוק לצורך כך יש להיוועץ עם איש מקצוע.  באשר לחלק המהותי, ניתן למנות את הרכב המשכנתא והמסלולים השונים. בחינת המסלולים השונים תתבסס על יכולת החזר המשכנתא ובחינת הריביות.

   ייעוץ משכנתא רק באמצעות מומחה בתחום

לקיחת משכנתא אינה משחק ילדים ולכן בבואכם לקחת משכנתא יהיה עליכם לערב גורם מקצועי כגון יועץ משכנתאות מומחה בתחום.  רבים בוחרים ביועץ משכנתאות פרטי אשר אינו קשור קשר ישיר לבנקים.

בשל העובדה כי היום תמצאו לא מעט יועצי משכנתאות פרטיים ההמלצה היא לבחון את ההשלכה האקדמית של היועץ בתחום הפיננסים ובעיקר בתחום המשכנתאות, רצוי שהוא יהיה בעל השכלה רחבה.  כדאי לכם לשכור את שירותיו של יועץ משכנתאות בעל יכולות אנליטיות גבוהות במיוחד. באתרי אינטרנט שונים ובפורמים ייעודיים בתחום ייעוץ משכנתאות תוכלו למצוא המלצות של לקוחות באשר לאיש המקצוע המתאים ביותר למשימה.

ההמלצה היא להיות נאמנים לתחושת הבטן שלכם- אם התחושה אומרת לכם כי אין מדובר באיש מקצוע, הרי כדאי להמשיך הלאה. אל תהססו לשאול את הלקוחות הקודמים אודות הניסיון  וכמובן כיצד הוא תרם ללקוחות מבחינת ריבית נמוכה וכן הסברים בנוגע לפגישה עם הבנקים.

אם אתם חסרי ניסיון לחלוטין בתחום, הרי חשוב לבחור יועץ משכנתאות אשר יש לו רשת קשרים רחבה עם הבנקים. ככל שרשת הקשרים שלו תהיה רחבה יותר, אתם רק תרוויחו מכך. נוסף על כך, כדאי לכם להיפגש עימו על מנת לבחון האם יש מקום להמשיך את ההתקשרות. פעמים רבות אנשים עשויים לעשות רושם חיובי בשיחת הטלפון, אבל במציאות קצת פחות. מכאן, חשוב מאד להקפיד על פגישה פנים מול פנים אשר תאפשר לכם לשאול מגוון רחב של שאלות ולבחון את הבעות הפנים שלו בזמן התשובות.