הלוואות מדינה

אם אתם זקוקים להלוואה בכל סכום עבור כל מטרה, חשוב שתדעו כי מלבד פנייה אוטומטית אל הבנקים, תוכלו לבצע פנייה גם אל המדינה וזאת כדי לקבל הלוואות מדינה. אבל מה משמעותה של הלוואה מסוג זה? וכיצד אפשר לקבל אותה? כל התשובות בהמשך.

הלוואות מדינה – מה זה אומר וכיצד אפשר להשיג?

כיום ישנם לא מעט אנשים פרטיים או בעלי עסקים אשר מחפשים את הדרך לגייס הלוואה למען צרכים שונים, בין אם פרטיים לבין עם עסקיים. עם זאת לא כל אחד שיפנה לסניף הבנק שלו יקבל הלוואה באופן מידי, תוך שלמרות שלבנקים המסחריים ישנו אינטרס מובהק לחלק הלוואות וזאת בשל הריביות הגבוהות, הבנקים עדיין נוהגים להימנע מלאפשר  הלוואות בסכומים גדולים לכל לקוח, בעיקר כאשר מדובר על לקוחות שחשבון הבנק שלכם לוקה בחסר.

עם זאת, באמצעות קבלת הלוואות מדינה יכולים רבים לפנות אל הבנקים שלהם לבקשת הלוואה, תוך שהמדינה היא זאת שערבה ללווה והיא מתחייבת בערבות של 75 עד 90 אחוזים לסכום שהלווה לקח.

כיום ישנם לא מעט בנקים שפועלים בשיטה זאת תוך שהם יעדיפו תמיד להעניק הלוואה בערבות המדינה, בזמן שבנקים כמו פועלים, דיסקונט, מזרחי, אוצר החייל ועוד: יעניקו הלוואה בקלות עבור מי שיקבל את ערבותה של המדינה.

כיצד אפשר לקבל הלוואות מדינה?

על מנת לקבל את ההלוואה, חשוב בתחילה לפנות אל החשב הכלכלי של משרד האוצר ולהגיש בקשה להלוואה. תהליך גיוס הכספים עובר דרך הפקידים באוצר, שליחת טפסים וצילומים של חשבון העובר ושב, כאשר המדינה בודקת את יכולתו של הלווה לעמוד בהחזרת ההלוואה כמו גם החזרי הריבית, בזמן שתהליך זה נעשה בצורה מסודרת ומהירה יחסית.

הלוואות מדינה לבעלי עסקים

אם אתם בעלי עסקים, חשוב שתדעו כי גם אתם יכולים לפנות לאתר של משרד האוצר ולהתחיל בתהליך, כאשר לאחר קבלת אישור ממשרד האוצר ולאחר שתעבירו את הבקשה ואת כל הטפסים הדרושים לבנק שלכם, (או לכל בנק שעובד עם אפיקי הלוואה מסוג זה) – תוכלו לקבל את ההלוואה לעסק שלכם בסכום שבחרתם.

חשוב לדעת כי הלוואות כאלה ניתנות בעיקר לבעלי עסקים קטנים או בינוניים, תוך שיש לעמוד בכל תנאי הקרן שעוסקת בתחום הערבות שמקנה משרד האוצר לעסקים קטנים.

בנוסף, בעל עסק שיש לו חובות גדולים לרשויות או עניינים שאינם סגורים מול רשויות המס והממשלה עלול להיתקל בסירוב לקבלת ערבות מהמדינה, עד להסדר כלל התשלומים מול הרשויות.

לסיכום, הגשת בקשה עבור הלוואות מדינה כפופה לכל דרישות הקרן המעניקה את הערבות לבעל העסק או לאדם הפרטי, תוך שישנם מקרים בהם בעלי עסקים יצטרכו להכין תכנית עסקית שתציג את היכולות שלהם, כמו גם שלל מסמכים והצהרות.

עם זאת התהליך כדאי וזאת משום שבאמצעות קבלת הלוואות מדינה אפשר להגשים מטרות ולכבוש יעדים! לכן חשוב כבר עכשיו להבין כיצד תוכלו לקבל הלוואה בצורה קלה ופשוטה.