לאפשר לעסק להצליח: כל מה שאתם צריכים לדעת על פיתוח עסקי לעסקים קטנים!

החלטתם לפתוח עסק? מצוין! אבל עכשיו צריך לגרום לו להצליח. במאמר זה נסביר כיצד מנהל פיתוח עסקי יכול לעזור לעסק שלכם להצליח וכיצד לבחור את המתאים ביותר עבורכם.

רגע אחרי קו הזינוק

ההחלטה לפתוח עסק היא השלב הראשון בהקמתו ומיד אחריו מגיע שלב הביצוע. בשלב זה יש לפתוח את העסק באופן רשמי ברשויות המס ולהשקיע בדרוש לקיום הראשוני של העסק, בין אם מדובר על לימודים מקצועיים, רכישת ציוד, מציאת מקום לעסק והעסקת עובדים במידת הצורך וכך הלאה.

מעסק קיים לעסק מניב

כדי שעסק יוכל להתקיים, עליו להיות רווחי. כדי שעסק יהיה רווחי, הוא צריך לקוחות משלמים, בין אם באופן קבוע ובין אם באופן חד פעמי והדבר נכון לגבי כל סוגי העסקים. לשם כך דרושה תכנית פרסום ושיווק והיא לא פחות חשובה מתכנית עסקית! בהמשך נעסוק בשאלה כיצד מאמן עסקי יכול לעזור לכם לתכנן תכניות אלו ולהוציא אותן אל הפועל וכך להפוך את העסק שלכם לרווחי.

קטן לעומת גדול

ישנם הבדלים רבים בין עסקים קטנים לבין עסקים גדולים. אחד העיקריים שבהם הוא כל התחום הכלכלי. הכוונה היא לכך, שבעוד שלעסקים גדולים יש אפשרות להשקיע את כספם ובמקרה הגרוע ביותר לטעות ולהפסיד אחוזים בודדים מהתקציב שלהם, עסקים קטנים, ובעיקר אלו שבתחילת דרכם, צריכים להשקיע את הכסף שלהם בתבונה והם לא יכולים להרשות לעצמם לטעות ולהפסיד כסף, גם אם מדובר על סכומים קטנים.

קרש הקפיצה

אחת ההשקעות החשובות ביותר לכל עסק היא בפיתוח שלו. פיתוח עסקי הוא קרש הקפיצה של העסק ובעזרת התוכנית המתאימה , העסק יכול לזנק קדימה ולפרוץ את כל הגבולות המוכרים לו עד כה. אבל לשם כך כמובן, דרושה תכנית איכותית ולא פחות חשוב מכך, כזו שניתן יהיה ליישם בתוך פרק זמן סביר ובהשקעה של סכום סביר ביחס לתקציב העסקי הקיים.

הימור בטוח

פתיחה של עסק היא הימור לכל הדעות. העסק יכול להצליח מאוד והוא גם עלול להיכשל כישלון חרוץ. ההבדל בין שתי התוצאות טמון בעיקר בדרך אליהן: אם תנהלו את העסק שלכם היטב ותבצעו השקעות נכונות, הסיכוי שלו להצליח גדול משמעותית מאשר אם תחשבו שאתם נוהגים בזהירות ותוותרו על ההשקעות החיוניות.

להיעזר במקצוענים

כדי לתכנן תכנית לפיתוח עסקי כדאי מאוד לפנות למי שמתמחה בכך! הכוונה היא למלווה עסקי או מאמן עסקי, שיוכלו לעזור לכם להגדיר לעצמכם מטרות ויעדים ריאליים, שיובילו אתכם לפתח את העסק שלכם באופן זהיר מצד אחד וכזה שיקדם אתכם במהירות לעבר החזון שלכם מן הצד השני. לכן חשוב לבחור את איש המקצוע שידריך אתכם לפי הוותק והניסיון שלו בתחום ולפי החיבור שלכם עם הדרך שהוא מציע לכם.