ליווי פיננסי לחברות

אין גוף עסקי, אשר לא נדרש לבצע פעולות פיננסיות מגוונות, כך שפעולות אלה, עשויות להשפיע על עתיד העסק או החברה. פעולות אלה, כוללות בין היתר הליכים הקשורים למכירת נכסי נדל"ן, ביטוח רכוש, גיוס משקיעים או גיוס הון, התרחבות או צמצום העסק ועוד. המצב הכלכלי בישראל, חייב משנה זהירות, היות ולא כל בעל תאגיד, חברה או עסק גדול, יוכל לטפל בבירוקרטיה, או שיוכל להתעסק בכל הנושא הפיננסי. מי שפועל על דעת עצמו, עשוי  להגיע להפסדים עצומים וזו הסיבה שיש להתייעץ עם מומחים לליווי פיננסי לחברות, תאגידים ובעלי עסקים.

 החשיבות של ליווי פיננסי לחברות ממומחים

 יש לדעת את החוקים והרגולציה בארץ כאשר מדובר על עסקאות שדרושות ידע במדינה שבה מתבצעת העסקה. עסקאות פיננסיות שונות עשויות להיות סיכון משמעותי, כי אי עמידה בתקנות סטטוטוריות, יכולה להוביל לבעיות משפטיות והפסד רב. בעלי עסקים רבים בארץ, כבר מכירים בעובדה זו והם פונים לחברות המעניקות ליווי פיננסי ושירותים משפטיים, כבר בשלב שבו מתחילים להשתמש בשירותיהן וכן, לכל אורך הזמן שחברות אלה משתמשות בסיוע של הליווי הפיננסי. ישנם פתרונות יעילים שיותאמו אישית לכל חברה באופן ספציפי. לדוגמא, עסקים קטנים ובינוניים, לא יצליחו להסתדר ללא הלוואות. ליווי זה, מסייע לקבלת ההחלות הנכונות בעסק או בחברה.

תכנון נכון של הפנסיה לבעלי החברות ועובדיהם

יש לתכנן היום כל צעד פיננסי והכוונה היא לעתיד בטוח יותר בגיל הפנסיה. קופות הגמל של עובדים מהמגזרים השונים, לא תספקנה למחייה בעת הזקנה שהיא תקופה קשה, במיוחד כאשר אדם זקוק יותר לרופאים ותרופות. בתחילת שנת 2016, נכנסו לתוקף השינויים בתקנות הפיקוח על השירותים הפיננסיים לעסקים. תקנות אלו, נועדו למעשה להסדיר את הדיווח לגופים המוסדיים על ההפקדות הפנסיוניות לעובדים. תקנות אלה, שינו לחלוטין את הנושא של תפעול פנסיוני. חברות העוסקות בנושא זה, מקנות ראש שקט לבעלי העסקים והחברות, כאשר הן מכירות את התקנות החדשות והשינויים שנעשו בנושא קופות הגמל של העובדים והמעסיקים. בעלי חברות רבות, משתמשים בשירותיהן של חברות המתמחות בנושא קופות הגמל, כאשר הם מקבלים דיווחים שוטפים ונמצאים תמיד עם האצבע על הדופק.

תפקידים רבים נוספים בניהול וליווי פיננסי נכון

הניהול הפיננסי הינו ליבת הפעילות של כל ארגון. מדובר על תפקידים רבים ומגוונים לניהול נכון ויעיל של כל חברה. יש לדווח על תוצאות הפעילות, תכנון עתידי, התראה לגבי כשלים, בקרות ועוד. גם בפיתוח העסקי, אחריות על מחלקת כוח אדם כגון הפרשה לקרן פיצויים, קרנות פנסיה, רכש, מערכות מידע ועוד. מדובר לא על מותרות, כי אם על חובה מצד כל בעל עסק, על מנת שתהיה פעילות יעילה בעסק, כאשר חברה המתמחה בליווי פיננסי לעסקים, תעניק לבעלי החברות את הכלים הנכונים לפעילות כגון פיתוח וצמיחת העסק וכן, לניהול פיננסי נכון. יש לבחור בגוף חיצוני שהוא בעל ידע וניסיון מה שנדרש לצרכי כל ארגון.